Rescue operations and interventions - 2017

Odchyt a transport býka

30. 4. 2017 – Noční výjezd na výzvu Městské policie Břeclav k mladému býčkovi. Tým Pet&HorseEmergency provedl odchyt a následný speciální převoz do náhradního ustájení. 

Odchyt a transport býka

Zvedání nemocného koně ve stáji

2. 4. 2017 – Zvedání ležícího koně ve stáji v okrese Brno-venkov. Po postavení koně bylo rozhodnuto o převezení koně v závěsu na KCHK Brno.

Neakutní převoz

10. 3. 2017 – Jeden z mála neakutních převozů. tentokrát koně propuštěného z léčení na Klinice v Heřmanově Městci. Kůň se převážel do okresu Hradec Králové.

Zvedání vysíleného koně ve stáji

7. 3. 2017 – Výjezd do okresu Brno-venkov ke koni, který před pár dny přišel do stájí ve zbídačeném stavu. Kobylka byla tak zesláblá, že po jednom ulehnutí nezvládla již sama vstát. Byla proto přesunuta na vhodné místo, zvednuta a ponechána ve veterinárním závěsu, dokud nenabere síly.

Zvedání vysíleného koně ve stájiZvedání vysíleného koně ve stáji

Zvedání koňského seniora

10. 2. 2017 – V ranních hodinách vyjel tým PHE ke staršímu ležícímu koni, kterého bylo nutné postavit na zledovatělém povrchu, jenž mu znemožňoval vstát.

Kůň zaklíněný v přepravníku

3. 2. 2017 – Výjezd na výzvu IZS do okresu Vyškov ke koni, který upadl během přepravy ve vozíku. Kůň byl vytažen, ošetřena převezen na KCHK Brno k doléčení zranění.  

Kůň zaklíněný v přepravníkuKůň zaklíněný v přepravníku

Převoz koně v závěsu ze Slovenska

31. 1. 2017 – Valach s fissurou spěnkové kosti pravé pánevní končetiny, zakastováno místní veterinární lékařkou. Úspěšný transport proběhl v závěsné konstrukci na KCHK Brno.

Převoz koně v závěsu ze SlovenskaPřevoz koně v závěsu ze Slovenska

Vyproštění oslíka propadlého v ledu

24. 1. 2017 – K tomuto zásahu jsme byli přivoláni dispečinkem IZS, když jsme školili další kolegy hasiče ve Výcvikovém středisku v Brně. Nešťastná událost se odehrávala také v Brně, takže se velká sanitka po odvezení oslíka na KCHK Brno mohla opět vrátit na školení. Video zde: www.facebook.com

Vyproštění oslíka propadlého v leduVyproštění oslíka propadlého v ledu

Vyproštění a následné zavěšení koně zapadlého do studny

14. 1. 2017 – Výjezd na žádost dispečinku IZS do okresu Vyškov. Vyproštění chladnokrevné kobylky ze studny. Kromě drobných odřenin neměla jiná zranění. Kvůli vysílení a rekonvalescenci byla následně zavěšena do veterinárního závěsu.

Vyproštění a následné zavěšení koně zapadlého do studnyVyproštění a následné zavěšení koně zapadlého do studny